Ak prechádzaš peklom, nezastavuj

Ak prechádzaš peklom, nezastavuj

Prečo musia mať životné lekcie vždy hnusnú pachuť? Prečo nemôžu aspoň niekedy chutiť ako jahody so šampanským?

Žijeme najlepšie, ako vieme. Dávame zo seba maximum. A predsa to niekedy nie je dosť. A možno dávame energiu nesprávnym smerom. Nesprávnym ľuďom. Alebo sa máme pohnúť ďalej. Niekedy to tušíme. Ale istotu, že treba niečo vo svojom živote zmeniť, získame, až keď dostaneme životnú lekciu.

Životné lekcie si nevyberáme. Dostávame ich. Nikdy nie sú zadarmo. Niekedy nás to stojí peniaze. Niekedy ilúzie. Ktoré straty bolia viac? Pýtam sa sama seba a v ústach pachuť. Zase žiadne jahody so šampanským. Ale kráčam ďalej. Aj o tom lekcie sú. Naučila som sa, že nech sa deje čokoľvek, musím hlavne kráčať ďalej. Už Churchill povedal: „Ak prechádzaš peklom, nezastavuj.“ Tak nezastavujem. Prepáčte, už nezastavujem.

Žijeme najlepšie, ako vieme. A životné lekcie si nevyberáme. Ale našťastie si vyberáme lekcie, na ktoré chceme ísť. Vďaka ktorým sa chceme stať lepšími. Žiť ešte lepšie ako najlepšie. Objavovať v sebe skryté talenty. Plniť si sny. Veriť v seba. A veriť v zázraky. Spoliehať sa na ne. Pretože tie si tiež nevyberáme, ale dejú sa každý deň, keď v ne neprestaneme veriť.

Prestaňte si odkladať svoje sny do šuplíka a vyberte si z ponuky workshopov ten, ktorý vám zachutí najlepšie. Možno jeden z nich bude mať chuť jahôd so šampanským! J

Soňa Borušovičová Karvayová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *