Viete, ako ochrániť svoju webstránku pred krádežou? Pomocou SSL certifikátu.

Viete, ako ochrániť svoju webstránku pred krádežou? Pomocou SSL certifikátu.

V januári 2017 sa udiala v internetovom svete jedna prevratná zmena. Google Chrome začal označovať webstránky, ktoré zhromažďujú prihlasovacie údaje a iné citlivé informácie ako nezabezpečené, teda nedôveryhodné. Ide o všetky webstránky, na ktoré sa človek prihlasuje – či už ako zákazník do e-shopu alebo aj keď chce len napísať komentár k článku na blogu a stránka vyžaduje prihlásenie.

Vyzerá to takto:

Viete, ako ochrániť svoju webstránku pred krádežou? Pomocou SSL certifikátu.

Na zákazníkov to pôsobí samozrejme odstrašujúco, všetci sme citliví na akékoľvek riziko spojené s našimi osobnými údajmi.

Čo sa s tým dá robiť?

Hostingové spoločnosti zareagovali naozaj flexibilne a ponúkajú viacero možností, ako môžete svoj web ochrániť. Aby bola vaša stránka označená ako dôveryhodná, musíte pre ňu zabezpečiť tzv. SSL certifikát.

SSL (SecureSocketsLayer) je certifikát, ktorý slúži na zabezpečenie dátových prenosov na internete medzi vašou webstránkou a zákazníkom (resp. jeho prehliadačom). Zjednodušene povedané, certifikát slúži na ochranu proti tomu, aby sa niekto dostal k osobným údajom a heslám používateľov na vašej webstránke.

Viete, ako ochrániť svoju webstránku pred krádežou? Pomocou SSL certifikátu.

 

Ak vlastníte eshop a zákazníci môžu nakupovať aj kartou, zadávajú údaje o nej pri platbe – pokiaľ nemáte webstránku zabezpečenú, môže sa k nim šikovnejší programátor či hacker poľahky dostať.

Ale SSL certifikát je skvelou pomôckou, ak máte len blog či prezentačnú stránku. Google ich nielen označí ako dôveryhodné, ale ich uprednostní aj vo vyhľadávaní a zobrazuje ich vyššie ako tie nezabezpečené.

Ako  získať SSL certifikát?

Obráťte sa na svojho hostingového providera, ktorý vám určite poradí. Websupport alebo Webglobe (táto spoločnosť ponúka výhodu pre členky OZ E-ženy) ponúkajú dokonca aj bezplatnú verziu SSL certifikátu od Let´sEncrypt (ten pre prezentačné stránky a blogy bohato postačuje). Pre eshopy ponúkajú možnosť zakúpenia plateného SSL certifikátu (od 30 eur/ročne vyššie, podľa náročnosti)

Zvýšte aj vy dôveryhodnosť svojej webstránky a dostaňte sa na lepšie miesta vo vyhľadávaní, nie je to vôbec zložité.

Veronika Bošková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *