Core message, ako sa predstaviť

Ako sa efektívne predstaviť, aby ste zaujali a získali nových klientov

„Čo robíš?“ patrí k najčastejšej otázke, ktorú sa ľudia pýtajú hlavne pri zoznamovaní.

Odpovede sú rôzne. Práve od nich závisí, či budete zisťovať detaily alebo rozhovor slušne ukončíte.

Je rozdiel, ak vás odpoveď zaujme a chcete vedieť viac, alebo skončíte pri názve pracovnej pozície, ktorá síce múdro znie, ale vy vôbec netušíte, čomu sa opýtaný človek venuje.

Ak v rozhovore použijete otázku „Čo robíš?“, takmer na 100 % môžete očakávať, že ju dostanete späť. Máte na ňu pripravenú odpoveď? Ak áno, ako vplýva na ľudí? Sú na vašu prácu zvedaví alebo rýchlo zmenia tému rozhovoru? Používate jednu vetu alebo krkolomné vysvetľovanie, ktoré nemá koniec?

Ak sa s odpoveďou trápite a nedokážete ju pútavo, výstižne a jednoducho povedať, siahnite po Core message.

Čo je Core message?

Core message je stručná „výťahová“ veta, pomocou ktorej sa predstavíte. Ukážete priateľom, známym, ale aj klientom čomu sa venujete, a v akej oblasti im dokážete pomôcť.

Napríklad:

„Pomáham rodičom, ako majú variť pre svoje deti, ktoré sú alergické na určitú potravinu. Ako majú navariť rýchlo, chutne, pre celú rodinu bez zbytočného nakupovania špeciálnych potravín.“

„Pomáham majiteľom webových stránok, ktorí nemajú čas na písanie blogových príspevkov. Píšem články a e-booky, vďaka ktorým si v očiach klientov vybudujú meno experta vo svojej oblasti.“

Ide o jednu, maximálne dve vety, ktoré stihnete povedať cestou výťahom. Aby Core message zaujala, musí spĺňať určité kritériá. Pozrite si jednoduchý návod ako na to. 🙂

Ako si vytvoriť Core message, aby ľudia vedeli čo robíte a vnímali vás ako experta v určitej oblasti

1. Komu pomáhate

Zamyslite sa, akí ľudia sú vašou cieľovou skupinou. Akým klientom pomáhate a na koho sa zameriavate. Avšak pozor! „Všetci“ nie je odpoveď. Nie každý môže využívať vaše produkty alebo službu. Čím budete konkrétnejší, tým lepšie.

Vychádzajte z toho, kto sú vaši najčastejší klienti. Ak s podnikaním iba začínate, predstavte si vášho ideálneho klienta. Kto ním je? 😉

Napríklad:

Pomáham rodičom…

Pomáham majiteľom webových stránok, ktorí nemajú čas na písanie blogových príspevkov…

2. Čo robíte

Definujte, čo je predmetom vášho podnikania, v čom konkrétne klientom pomáhate.

Napríklad:

„Pomáham rodičom, ako majú variť pre svoje deti, ktoré sú alergické na určitú potravinu…“

„Pomáham majiteľom webových stránok, ktorí nemajú čas na písanie blogových príspevkov. Píšem články a e-booky…“

3. Čo z toho klient má

Povedzte klientovi, aký úžitok mu prinesiete. Čo všetko získa, ak si u vás kúpi produkt alebo využije vašu službu.

Napríklad:

„Pomáham rodičom, ako majú variť pre svoje deti, ktoré sú alergické na určitú potravinu. Ako majú navariť rýchlo, chutne, pre celú rodinu bez zbytočného nakupovania špeciálnych potravín.

„Pomáham majiteľom webových stránok, ktorí nemajú čas na písanie blogových príspevkov. Píšem články a e-booky, vďaka ktorým si v očiach klientov vybudujú meno experta vo svojej oblasti.

 

Core message je úžasná „výťahová“ veta, ktorú môžete použiť nielen v online svete vo forme webvizitky, ale aj v reálnom živote. Je dôležité, aby upútala a oslovila vašu cieľovú skupinu. Aby v nej bola jasná pridaná hodnota, vďaka ktorej získate nových klientov alebo spolupracovníkov.

Dana Piljarová
lektorka workshopu Základy on-line marketingu a zručnosti virtuálnej asistentky

Zdroj titulná fotka: Pixabay

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *