Ako vzniklo Vílovo

Vílovo

Pred mnohými rokmi nám do cestovky zavolala majiteľka chalupy v Látkovciach. Vôbec som netušila, kde táto dedina je. Rozprávala o obci pri Uhrovci neďaleko Partizánskeho, v ktorej sa narodili Alexander Dubček aj Ľudovít Štúr a o neznámych atrakciách ako je kaštieľ v Brodzanoch, kam chodili do školy Puškinove deti, o letohrádku Babylon, o Uhrovskom hrade, o Jankovom vŕšku a partizánskych bunkroch, o hvezdárni a neznámych kúpeľoch v Malých Bieliciach a o blízkosti Bojníc. Tie som vtedy poznala ako jediné. Bolo to v čase, keď sme mali mesačné dieťa.

Pozývala nás na víkendový pobyt s tým, že aj postieľku z povaly znesie, že sme vítaní, aby sme prebádali tento bohom zabudnutý kraj. Podľa toho som neskôr pomenovala aj nekomerčný projekt o menej známych lokalitách Slovenska – Bohom zabudnuté…

Látkovce boli prvým miestom, ktoré som  propagovala v televízii. Hovorila som o grófovi Látkoczim, ktorý údajne prehral svoj miestny kaštieľ v kartách a o pozoruhodnostiach okolia.

Babo-jazdo-tábor

Mnoho rokov sme si miestny kaštieľ prenajímali aj s chalupami od najúžasnejšej ubytovateľky, akú som dovtedy poznala a takmer desať rokov sme počas leta vymýšľali nezabudnuteľné strašidelné hry v rámci Babo-jazdo-táborov.

Bol to unikátny tábor, vymyslený pre maminy s deťmi. Vychádzala som zo svojich potrieb, z čias, keď som bola malá a nezvládla som pobyt v tábore. V dospelosti som si želala vytvoriť priestor, kde môžu byť deti so svojimi maminami počas celého tábora, aj keď ich v skutočnosti pri sebe nepotrebujú, pretože aj maminy aj deti sa vedia poriadne zabaviť aj zvlášť. Akurát o sebe vedia, že sú blízko a nik sa nemusí o nikoho báť. To, že sa tento koncept uchytí a stopneme ho až pred hranicou dospelosti našich detí, by mi nikdy nenapadlo. A už vôbec by mi nenapadlo, že sa tu jedna z mojich dcér vydá a že si ma toto miesto vypýta späť, že v sebe nájdem odvahu budovať v Látkovciach centrum na podporu kreativity.

Ak bude všetko podľa aktuálnych plánov, pretože to nikdy neviete, ako je to v nebi naplánované a čo z vašich želaní je v súlade s vyšším zámerom, tak by sa Vílovo malo stať aj komunitným centrom pre tých, ktorí si želajú žiť svoj život v komunite a v kontakte s prírodou.

Vízia a zámer Vílova

Zámerom Vílova je ponúknuť priestor pre vašu kreativitu. V úvodnej etape sa nám podarilo vynoviť šat prvej chalupy, ktorá je ako stvorená pre neustále vylepšovania a zároveň je skvelou základňou pre pobytové stretnutia, kreatívne workshopy, zdieľania, hry, malé letné tábory alebo oddych v bezprostrednom kontakte s prírodou (hneď povedľa je les), ale aj výborným miestom, ak máte chuť na prebádanie Strážovských vrchov.

Čo sa naozaj udeje, zistíme časom. Želám si radosť a spokojnosť pre všetkých zúčastnených nadšencov a priaznivcov tohto krásneho vílieho konceptu. Fotografie z Vílova nájdete tu – KLIKNITE.

Gabi Revická

Vo Vílove majú sídlo dve spoločnosti. E-ženy a Literárna a prázdninová spoločnosť. Tá prvá je komunitná a nezisková, tá druhá je finančnou strechou projektu spolu s ďalšími drobnými investormi (pokiaľ máte záujem o zhodnotenie vašich investícii, napíšte nám, rady vás poinformujeme o aktuálnych možnostiach).

E-ženy – nezisková organizácia, ktorá podporuje ženy v tom, aby sa živili tým, čo ich baví (Prosperujte vďaka svojmu talentu, Živí vás, čo vás baví) a prepája ich medzi sebou s úmyslom podporiť ich networking.

Literárna a prázdninová spoločnosť – pôvodne cestovka (Tricio), ktorá prezentovala životný štýl VYPNITE, neskôr poradensko – konzultačná firma ponúkajúca vzdelávacie aktivity pre autorov (Literario.sk + má malé vydavateľstvo www.slovakia.tricio.sk) a pre ubytovateľov, vlastné ubytovateľské služby a poradenstvo pre nové cestovné kancelárie (ako založiť cestovnú kanceláriu www.cennik.tricio.sk).

Táto spoločnosť je primárnym investorom Vílova a ponúka priestor pre atraktívne zhodnotenie peňazí ďalším investorom. Je na trhu od roku 1996 a jej dlhoroční partneri potvrdia, ako hlboko ctí hodnotu, akou je podnikateľská etika.

Nakuknite do Vílova

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *