copywriter, facebooker, travel blogger

Copywriter, facebooker, travel blogger: Kto to je?

copywriter, facebooker, travel blogger
copywriter, facebooker, travel blogger

Určite ste už zachytili, že existuje copywriter, facebooker, aj travel blogger. Viete ich ale rozlíšiť? Pozrime sa na to, čo robia.

Copywriter je textár a kreatívec, ktorý píše predovšetkým reklamné a marketingové texty. Vymýšľa koncepcie a píše úspešné inzeráty a reklamy pre svojich klientov.

Copywriter píše pútavé a obchodne úspešné texty reklám, webových stránok, tlačových správ, PR článkov, katalógov a návrhy sloganov a názvov.

Copywriteri sú najčastejšie zamestnaní ako kreatívci v reklamných agentúrach a väčších webdesignérských firmách.

Dobrý copywriter vám môže pomôcť osloviť a získať nových zákazníkov, zlepšiť povedomie o vašej značke a produktoch, znížiť náklady na marketingovú komunikáciu.

Copywriter robí zvyčajne všetko od jednoduchých textov na letáky cez čítané oznamy a rozhlasové spoty až po kompletné návrhy reklamných kampaní.

Facebooker (social media marketer) získava návštevnosť webových stránok, alebo pozornosť návštevníkov prostredníctvom sociálnych médií. Sústredí sa na úsilie vytvoriť pútavý obsah na sociálnych sieťach (facebooku). Ten priťahuje pozornosť a nabáda a motivuje čitateľa, aby sa o neho podelil so svojimi sociálnymi sieťami.

Korporátna správa sa šíri od užívateľa k užívateľovi prirodzene, pretože to vyzerá, že pochádza z dôveryhodného zdroja tretích strán, na rozdiel od značky alebo spoločnosti samotnej. Preto táto forma marketingu je riadená „ústnym podaním“. To znamená, že má za následok získané médiá skôr ako platené médiá.

Sociálne médiá sa stali platformou, ktorá je ľahko prístupná každému s prístupom na internet. Zvyšujú komunikáciu organizácie, posilňujú povedomie o značke a často lepší zákaznícky servis.

Okrem toho, sociálne médiá slúžia ako relatívne lacná platformu pre organizácie na realizáciu marketingových kampaní. Webové stránky sociálnych sietí umožňujú jednotlivcom komunikovať spolu navzájom a budovať vzťahy. Toto všetko je súčasťou práce facebookera (social media marketera).

Travel blogger píše blog o cestovaní, spoznávaniu nových kultúr a miest. Profesionálni travel bloggeri odporúčajú, že ak sa chcete takisto stať travel bloggerom, nemusíte kvôli tomu nutne cestovať po svete do exotických destinácií.

V poslednom čase veľkú popularitu získavajú blogy zamerané na blízke okolie, ktoré bloggeri dôverne poznajú. Vedia tak čitateľom tieto miesta dokonale priblížiť a informovať ich o zaujímavostiach, o ktorých vedia iba miestni.

Autor: Gabriela Belicová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *