Divadlo je v každom z nás

Divadlo je v každom z nás

Zahrajte si s nami!

Kdesi na začiatku bola myšlienka a za tou myšlienkou sa skrýval malý nepatrný príbeh o dievčati, ktoré netušilo, akú silu v sebe skrýva. Z myšlienky vznikli úryvky písané do zošita počas jazdy autobusom do práce a z práce. Úryvky pribúdali a sceľovali sa – najprv do poviedky a potom do románu, z ktorého vznikol scenár divadelnej hry.

Bola to zaujímavá cesta plná rôznych prekvapivých zvratov, nečakaných zoznámení a následných priateľstiev. Scenár je napísaný, v kruhu kamarátov už dokonca prebehlo aj niekoľko testovacích čítačiek. Bolo načase dostať hru na divadelné dosky. Ale ako na to?

Vypočuli sme si, že to nie je až také jednoduché. Vraj musíme to alebo ono. Chvíľami sme mali pocit, že zakladáme druhé národné divadlo. V ušiach nám zaznela otázka: Naozaj do toho chceme ísť? A scenár putoval do zásuvky s názvom „Možno niekedy“.

Táto zásuvka by možno bola zatvorená ešte aj dnes, keby nám spriaznená duša nášho OZ-ka nebola posunula výzvu na Mliečne zuby. Termín odovzdania bol celkom tesný a nám nenapadlo nič iné, len sa priamo stretnúť s organizátormi a spýtať sa, čo od prihlásených účastníkov vlastne očakávajú.

Zo stretnutia sme odchádzali s veľkým množstvom informácií a očami vyočenými ako veverička z Doby ľadovej, keď sa snažila dosiahnuť na ten svoj lieskový orech.

Všetko sme stihli a projekt do súťaže odovzdali včas. Vydýchli sme si a s napätím čakali, ako to všetko dopadne. Nedopadlo.

Zásuvka „Možno niekedy“ sa začala znovu hlásiť o slovo. No stačil jeden konferenčný rozhovor so šálkou kávy a zistením, že keď sa jedny dvere zatvoria, druhé sa otvoria. Za ním nasledovalo náhodné stretnutie v mhd-čke s Gabikou Revickou a vznikol tento článok, ktorý je zároveň ponukou pre tie z vás, ktoré v našom projekte „Rázcestie časov“ uvidia potenciál a budú sa na ňom chcieť podieľať.

Sme E-ženy a zároveň OZ-Trikvetra. Všetky aktivity OZ-Trikvetra sú založené na báze dobrovoľníctva. Výnimkou nie je ani projekt „Rázcestie časov“.

V tomto projekte prepájame dve hlavné idey.

Prvou je spolupráca s divadelnou ochotníckou skupinou, ktorá má skúsenosti a rada sa o ne podelí.

Druhou, no rovnako dôležitou myšlienkou je ukázať nezadaným zaneprázdneným pracujúcim dnešnej doby, že je tu priestor aj pre niečo iné ako len pre prácu.

Ide o ochotnícke združenie hercov a budúcich hercov amatérov, ktorých snom je postaviť sa na dosky, čo znamenajú svet.

Cieľom je spojiť toto všetko v divadelnej hre, ktorá nesie rovnaký názov ako náš projekt, „Rázcestie časov“.

V súčasnosti pracujeme na vytvorení dvoch skupín ochotníkov po desať členov – štyri herečky, štyria herci, jeden režisér a jeden scénograf. Jeden herec bude hrať viac postáv.

Ústrednou myšlienkou je založiť skupinu ochotníkov, pre ktorých hranie je alebo bude dlhodobejším koníčkom a relaxom.

Vieme, že dnešná doba je náročná na voľný čas, preto sa nám vytvorenie dvoch skupín zdá ako vhodný nápad pre prípad, že sa nám podarí divadelnú hru prezentovať raz do mesiaca. Znamená to, že každá skupina bude mať predstavenia raz za dva mesiace a jednotliví členovia v prípade núdze budú mať za seba náhradu.

Takže, E-ženy, či už ste herečky, režisérky, scénografky alebo skrátka len patríte do kategórie single a vždy ste túžili hrať, no chýbala príležitosť, u nás máte dvere otvorené! Rovnako uvítame šikovné ruky v oblasti propagácie a získavania finančných prostriedkov.

Skrátka, či už chcete stáť na divadelných doskách alebo preferujete zákulisie, RÁZCESTIE ČASOV je jednou z možností, ako si splniť divadelný sen.

Vytvorme spolu niečo úžasné!

Viacinfo a otázky zasielajtena: trikvetrainfo@gmail.com

Podľa záujmu upresníme termín a miesto stretnutia mailom.

Mária Šimeková

Realizačný tím z OZ Trikvetra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *