Máte strach z tmy Vyskúšajte sa s ňou skamarátiť blog Očami Michaely

Máte strach z tmy? Vyskúšajte sa s ňou skamarátiť – blog Očami Michaely

blog ocami MIchaelyTma bola odjakživa vždy hrozbou pre človeka. V tme sa dejú veci, ktoré sú oku často neviditeľné a hlavne tma je spájaná so zlom.

Zamysleli ste sa však nad tým, že existujú ľudia, pre ktorých je tma každodennou spoločníčkou?

Je to aj v mojom prípade tak, že sa tma stala mojou kamoškou v tom úplne pravom zmysle. Chodím s ňou do práce, na výlety dokonca s ňou chodievam aj do divadla. Čo už narobím, keď sa ma takto chytila a nechce sa ma za žiadnych okolností pustiť? Spriatelila som sa s ňou a je mojou vernou spoločníčkou. Spoločníčkou, bez ktorej by už môj život nemal zmysel. Poviete si: „Čudná predstava“. U mňa realita. Zvykla som si a beriem ju ako moje druhé ja. Núti ma to každý deň pracovať na sebe a zdokonalovať môj život s mojou dôverníčkou tmou.

Veď si len predstavte takú banálnu situáciu ako je česanie sa do práce pred zrkadlom, do ktorého ak sa pozriete nevidíte svoj odraz ale iba tmu. Ja sa takto češem každé ráno a idem na to hmatom, prípade občas využijem služby cudzích očí.  Alebo si predstavte situáciu, keď si idete ráno zaliať kávu? Ja si ju tiež zalievam, ale nevidím okraj šálky, či pariacu sa vodu v kanvici, keď ju nalievam do prichystanej šálky. Našla som si grif, ako to spraviť tak, aby som sa neobarila. O okraj šálky si opriem koniec prstu a kým nezacítim horúcu vodu, tak  ho tam nechám. Poviete si: „Ona nemôže byť normálna, veď sa popáli.“ Ja som si už zvykla a túžba po rannej káve je silnejšia ako kvapka horúcej vody na brušku môjho prstu.  Je toho ešte o mnoho viac, s čím sa borím každý deň, ale viac vám prezradím v ďalšom článku, prípadne na nejakom stretnutí, kde môžeme prekonať váš strach z tmy.

Michaela Haneková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *