Čo robiť s hejtermi, ktorí negujú vašu prácu na blogu?

Čo robiť s hejtermi, ktorí negujú vašu prácu na blogu?

Zdroj foto: Pixabay

Tento týždeň som dostala svoj prvý hejterský mail. Ostala som dosť zaskočená, pretože v ňom hejter (človek, ktorý si z akéhosi dôvodu povie, že bude negovať všetko, čo ste doteraz vytvorili) tvrdil, že by mi mali odobrať deti, zavrieť ich do ústavu, kde by som im nemohla škodiť svojou vegánskou stravou.

Na svojom blogu mám zverejnené moje postrehy zo života mamy, ktorej dieťa bolo alergické na mlieko, vajce a zemiakový škrob. Postrehy sú doplnené rôznymi receptami jedál, v ktorých som nepoužila alergény, ako je mlieko, vajce a lepok. Naozaj netuším, na základe čoho označil moju stravu ako vegánsku.

Text poslaného mailu som uverejnila na Facebooku spolu s otázkou, ako by na hejterský mail reagovali moji priatelia.

Má vôbec význam na také niečo reagovať?

Nikto mi neodpísal, až na Hanku, s ktorou som sa zoznámila na jednom seminári osobnostného rozvoja. Do komentárov mi napísala: „Naozaj chceš na takýto mail reagovať? Čo ti to prinesie?“

Vtedy som si spomenula na jej životný príbeh. Prežívala ťažšie obdobie, ktoré jej komplikovali zaslepení úradníci. Na Facebooku sa delila s každou nepríjemnou situáciou, venovala tomu veľa energie. Jedného dňa však všetky príspevky zmazala.

Čo myslíte, aký mala na to dôvod?

Úplne jednoduchý. Prestala svoju pozornosť upriamovať na negatívne veci. Skončila so zahlcovaním nástenky na Facebooku nepríjemnými udalosťami. Rozhodla sa, že ich prijme také, aké sú a pustí ich ďalej. Nebude ich v sebe živiť. Poďakuje za ne, pretože vďaka nim sa stáva silnejšou.

Príspevok s hejterským mailom som zmazala. 🙂 Hanke som napísala správu, v ktorej som sa jej poďakovala za komentár, ktorý mi pripomenul jej niekdajšie rozhodnutie.  Chvíľu sme si písali a v správe od nej vo mne zarezonovali najmä tieto slová:

„Hejteri nás testujú, aké pevné sme vo svojich rozhodnutiach. Vždy je to taká kontrolná otázka 🙂

Niekde som počula, že ak máte hejterov, robíte niečo naozaj dobre. Nemá význam reagovať na hejterské správy a neustále sa obhajovať. Hejter je človek, ktorý je presvedčený o svojej pravde a názory iných vôbec neberie do úvahy. Ak si na webe vytvárate databázu potenciálnych klientov, pokojne ho z nej zmažte alebo zablokujte. Správy od neho vám krajší deň určite nespravia.

Aby sme zámer sústrediť sa na to pozitívne uviedli aj do praxe, podeľte sa o svoje príjemné zážitky z tohto týždňa. 🙂 Mne prišiel krásny ďakovaný mail od jedného advokáta, ktorému som pomohla s excelovskou záhadou. A čo vy? 🙂

Dana Piljarová

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *