Poznáte ľudí, ktorí prosperujú vďaka talentu?

Poznáte ľudí, ktorí prosperujú vďaka talentu?

Každé ráno, cestou do škôlky, chodíme so synom Matejom okolo jedného domu. Nie je ničím výnimočný a nijako sa nelíši od tých ostatných na ulici. Je starší, nízky a šedivý. Na prvý pohľad ho vylepšuje jedine predzáhradka.

S príchodom jari sa v nej zobúdzajú snežienky a prvosienky, až sa celá záhrada zakuklí do rozkvitnutých ruží. Vyzerá to naozaj ako v zakliatom zámku, na ktorý dozerá hlinený trpaslík. Kam sa pozriete, nájdete ruže, ktoré svoje územie vytrvalo rozširujú o chodník za plotom.

Niekto by povedal, že predzáhradka je zanedbaná, pretože si kvety rastú, ako sa im len zapáči. Žiaden organizovaný poriadok, skôr kvetinový chaos bez ladu a skladu. Ja však mám ružový dom rada. Hlavne jeho majiteľku, 90-ročnú babičku.

Je to milé žieňa, ktoré ožíva s príchodom slnečného tepla. V zime o nej nepočujete, nevidíte ju, až začnete premýšľať, či je v poriadku. Na jar je však úplne iná. Začína to vysedávaním pri otvorenom okne, ktoré skončí návštevou predzáhradky.

Široký úsmev a kliešte vo vrecku. Čaká, kto prejde okolo. Len čo zbadá pohyb, kliešťami odstrihne ružu a podáva ju okoloidúcemu. Ruža, dve, zrazu je z toho celá kytica, ktorú si s Matejom nesieme domov. Bez ruže ani na krok, to je jej heslo.

Babička daruje ruže každému. K ružiam pribalí úprimný pohľad, úsmeva príjemný pocit pri srdci. Ste presvedčení, že práve kvôli tomu sa na tento svet narodila. Rozdávať kvety a radosť. To je jej presvedčenie a prirodzený talent. V rozdávaní kvetov vidím jej poslanie.

S talentom je to všelijaké. Niekto ho pozná a neustále rozvíja, iný ho celý život hľadá, pričom ho má rovno pod nosom.

Ako ste na tom vy? Poznáte svoj talent a viete, čo vám prirodzene ide od ruky, alebo to vždy zaklincujete vetou: „Veď toto dokáže každý!“

Tú vetu veľmi dobre poznám a už dlhé roky mi robila spoločnosť. Až donedávna. Stretnutie s Gabi Revickou prehodilo všetko hore nohami. V dobrom, pretože Gabi má na talenty nos. Aj preto sa rozhodla, že zorganizuje s tímom E-žien konferenciu, ktorá bude už 19.5.2017 (13:00 – 21:00 hod.) v Bratislave a ponesie názov podľa témy, ktorej sa venuje v rámci individuálnych konzultácii aj v rámci svojich workshopov,

Dana Piljarová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *