Uvodnik newsletter ezien

Most prejdeme, keď k nemu prídeme

Ľudia do nášho života prichádzajú a zase odchádzajú. Nanešťastie, nie vždy vieme ovplyvniť, ako dlho sa zdržia. Ale zostávajú nám po nich spomienky, príbehy, zážitky, recepty a myšlienky.

„Čo si večer neumyješ vechtíkom, ráno musíš nechtíkom.“

„Pracovnú ponuku by si mal prijať, iba ak na to nájdeš tri dobré dôvody. A peniaze nesmú byť ani jedným z nich.“

„Most prejdeme, keď k nemu prídeme.“

Žijeme v časoch, keď pozitívne myslenie je pomaly jediné a najlepšie. Vraj nás každá skúsenosť, aj tá negatívna, obohacuje. Všetko má svoj dôvod. Keď budeme otáčať svoju tvár k slnku, zabudneme na tiene vo svojom vnútri. Sú to pekné teórie. Pomáhajú prekonávať ťažké obdobia. Vstať z postele. Namaľovať si na tvár úsmev.

A predsa je občas nutné pozrieť sa svojim tieňom priamo do očí. Ak nás niekto alebo niečo opustí, je neprirodzené usmievať sa. Je normálne smútiť, precítiť ten zármutok, odplakať si tú stratu. Až potom vieme ísť ďalej, znovu vidieť slnko a kvitnúce stromy, nádej, ktorá neumiera. Až vtedy vieme, že nič, čo by sme narýchlo zamietli pod koberec, nás jedného dňa nemôže prekvapiť.

Sme tými, ktorými sme, vďaka tomu, čo sme prežili. Naše úspechy aj pády, trapasy a víťazstvá, grotesky aj tragédie nášho života nás robia jedinečnými. Vďaka tomu je náš príbeh taký zaujímavý. Každý príbeh skrýva myšlienku, spomienku, zážitok alebo recept. Všetko, čo vás rozosmialo alebo zabolelo, má nejaký zmysel. Zmysel zdieľania. Inšpirácie. Skúsenosti. Odovzdávania tejto skúsenosti iným. Ak ste sa dočítali až sem, skúste čítať aj ďalej. Linky, ktoré nasledujú, nie sú povinnou jazdou. Sú vstupenkou k novým zážitkom, nečakaným stretnutiam, inšpiratívnym bytostiam a k vám samým. Verím, že nájdete odvahu zmeniť zaužívané a vykročíte novým smerom. Niekde tam budem aj ja. Teším sa na stretnutie s vami!

Soňa  Borušovičová Karvayová
editorka, jazyková korektorka a lektorka workshopov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *