Z materskej k vlastnému biznisu

Keď sa žena – matka rozhodne na nejakú dobu naplno venovať svojim deťom, svojej rodine a ich záujmy uprednostniť pred  podnikateľskými aktivitami či kariérou, návrat do pracovného, respektíve podnikateľského prostredia býva o to náročnejší a zložitejší. Počas rokov strávených na materskej a rodičovskej dovolenke sa toho veľa zmenilo. Ženy majú preto častokrát veľa pochybností a obáv, že ich vedomosti a schopnosti už nie sú postačujúce a nebudú už vedieť efektívne reagovať na požiadavky plynúce z pracovného alebo podnikateľského prostredia.

Z materskej k vlastnému biznisu

V rovnakej situácii sa ocitla aj Eva Fuxová, ktorá sa práve po ukončení materskej dovolenky rozhodla absolvovať kurz virtuálnej asistentky. Čo ju k tomu viedlo, čo vďaka kurzu získala, ako jej kurz pomohol v opätovnom uplatnení sa na trhu práce a v rozbehu jej podnikania,  sa jej v rozhovore pýtala zakladateľka projektu, Gabi Revická.

Kurz a tréning virtuálnej asistentky jej dal viac ako očakávala.

Keď sa niekto rozhodne pre absolvovanie nejakého kurzu, väčšinou je hlavným dôvodom pre jeho absolvovanie snaha získať nové vedomosti či zručnosti alebo spoznanie nových metód a postupov, ktoré môže následne využiť pri svojej práci alebo podnikaní. Inak to nebolo ani v prípade Evy Fuxovej, keď sa rozhodla pre absolvovanie kurzu a tréningu pre virtuálne asistentky. Tvrdí, že získala oveľa viac. Vďaka personalizovanému tréningu pre profesionálne virtuálne asistentky, objavila v sebe aj nové talenty, o ktorých ani netušila. 

Ako pomohli Eve zručnosti virtuálnej asistentky v jej biznise?

Počas doby strávenej na materskej dovolenke sa toho v podnikateľskom prostredí naozaj veľa zmenilo. Vďaka kurzu virtuálnej asistentky získala nový pohľad na prácu v online prostredí – v súčasnosti je už neuveriteľné množstvo rôznych druhov podnikateľských aktivít, ktoré je možné vo veľkej miere transformovať aj do online sféry, a tým výrazne podporiť svoju podnikateľskú činnosť. Zistila, že aj odvetvia, ako napríklad finančné poradenstvo, ktoré v minulosti bolo takmer výlučne offline aktivitou, je v dnešnej dobe možné vo veľkej miere preniesť aj do online biznisu.

Práve tým, že sa naučila s čím všetkým môže podnikateľovi v rámci jeho biznisu ako  virtuálna asistentka pomôcť, sama pochopila, ako jednoducho a efektívne môže aj  aktivity svojho podnikania robiť online, ako si administratívne uľahčiť prácu a propagovať svoje aktivity.  

Prečo je pre podnikateľa výhodné, keď vie, čo všetko môže na virtuálnu asistentku delegovať?

Aby podnikateľ mohol pracovať NA svojom biznise, namiesto VO svojom biznise.

Spolupráca s virtuálnymi asistentkami  je úžasná v tom, že už nie je potrebné robiť veci súvisiace s podnikaním, ktoré vás nebavia, otravujú, zaberajú vám čas – čas, ktorý môžete efektívne využiť pre ďalší rozvoj svojich biznis aktivít alebo činností, ktoré vás bavia a chcete sa im venovať. Všetko ostatné môžete delegovať na virtuálnu asistentku. Ani Evka si nevedela predstaviť, čo všetko môže delegovať a s čím jej vlastne môže taká virtuálna asistentka pomôcť, pokým úspešne neabsolvovala kurz pre virtuálne asistentky. Napriek tomu, že sama virtuálnu asistentku nerobí, naštartovala vlastné podnikanie.

Celý rozhovor Gabi Revickej s jej hosťkou, absolventkou kurzu pre virtuálne asistentky Evou Fuxovou, si môžete vypočuť na našom Youtube kanáli.

Youtube: https://youtu.be/7jJ3IWaqZ4E

V rámci tréningu pre profesionálne virtuálne asistentky spracovala: Anna Borgulová

weby: 

www.virtualneasistentky.eu

www.ezeny.sk

www.revicka.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *