Zhmotňovanie úsilia: Kedy vám vaše podnikanie začne zarábať?

Zhmotňovanie úsilia: Kedy vám vaše podnikanie začne zarábať?

zhmotňovanie úsilia
Zdroj: www.pixabay.com

Na scéne podnikania som štvrtý rok. Ťažký chlebík. Keď som začínala, nemala som ani poňatia, čo ma čaká.

Skúseností mali ľudia okolo mňa, môj otec, manžel, pár známych. Zvykne sa hovoriť, keby ste vedeli, čo vás čaká, možno nikdy nezačnete. Dnes som vďačná za tú sladkú nevedomosť.

S podnikaním začíname z rôznych dôvodov. Každého motivuje niečo iné. Pre mňa sa stali obzvlášť vzácnymi sloboda a flexibilita. O to viac, keď som sa stala matkou.

Jedno však máme, my podnikavci, spoločné. Chceme a potrebujeme, aby nás naše podnikanie živilo. To, že svoju prácu milujeme, nestačí.

Oblasť, v ktorej pôsobím je svojím spôsobom špecifická. Keď vlastníte portál alebo blog a chcete, aby vám zarobil peniaze, potrebujete návštevnosť. A tú nezískate ihneď, samozrejme pokiaľ nemáte k dispozícii slušný balík peňazí určený na marketing. Zákonitostí získavania návštevnosti majú svoje pravidlá, ktoré aj keď aplikujete, zázraky sa neudejú zo dňa na deň. Chce to určitý čas.

Zhruba dva roky trvalo, kým sa mi podarilo na portáli Cvičte.sk vybudovať stálu návštevnosť, zaujímavú natoľko, že ju ako komunikačný kanál začali využívať firmy, ktoré boli ochotné za to aj platiť.

Predstavte si, že na niečom pracujete dva roky, sem tam vám niečo „kvapne“, inak ste bez peňazí a prostriedkov na akýkoľvek ďalší rozvoj. Tie dva roky ma naučili božskej trpezlivosti. Stala sa zo mňa vytrvalkyňa v behu na dlhé trate, ktoré som dovtedy nepoznala.

Keď veríte tomu, čo robíte a konáte z presvedčenia, ste na správnej ceste. Ak do celej svojej práce vkladáte srdce a dušu, nemôžete minúť cieľ. Ak vašu prácu sprevádza čestnosť a úprimnosť, skôr či neskôr príde aj odmena.

Úsilie, pokiaľ je vynaložené správne, sa časom začne zhmotňovať. Celá práca sa stáva o čosi ľahšou, pretože ste prekonali to počiatočné najťažšie obdobie trápenia sa, ktoré sa nesie v duchu „ako a čo zaplatiť skôr“. Taká je moja skúsenosť, ktorá mi dáva ďalšiu silu vytrvať, nevzdať sa, skrátka ísť si za svojím. Aj keď zvolená cesta je niekedy poriadne tŕnistá.

Milé E-ženy, začínajúcim prajem , aby to vaše zhmotňovanie prišlo čo najskôr.

Vytrvalkám zase veľa sily a vytrvalosti v ďašom fungovaní. Som rada, že som súčasťou tohto spolku a teším sa na osobné stretnutia.

Jana Šimkovičová

S Jankou Šimkovičovou sa môžete stretnúť aj v Klube zdravé jedlo a fintess.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *