Dotyk je ako liek – o ženskej intimite

Rozhovor s Vandou Struhárikovou o vaginálnom mapovaní alebo vaginálnom mapingu, o jazvách po pôrode, o ženskej sexualite a podobných citlivých ženských témach. Telo je ako kronika emócií, akoby naším nevedomým. V panvovej oblasti je najviac bodov, ktoré súvisia so sexualitou a zachytávajú sa v nej aj iné zranenia.

,,Previesť ženu jej vesmírom, je často na viacero stretnutí,“

hovorí Vanda v rozhovore, ktorý prinášajú Gabi Revická spolu s Deniskou Vidovou.

…Yoni je ako špongia, ktorá nasáva. Na našu sexualitu sa môžu podpísať rôzne zážitky (nielen telesné) z minulosti… Vaginálny maping je spojený s obrovskou dôverou voči terapeutovi alebo terapeutke, ale základom je, vedieť si určiť osobné hranice, inak môže pre ňu byť nebezpečné ísť do podobnej terapie. Každá žena je takéhoto spolutvorkyňa procesu… Zaujímavosťou môže byť prechodový rituál v období výmeny partnerov…

…Stredom nášho brucha prechádzajú rôzne meridiány. Po cisárskom reze sa často ženy cítia ako by im unikala energia – akoby mali necitlivú spodnú časť tela – silná téma práce s jazvami…

…Popôrodné témy, ako je to, keď yoni vydáva znaky smútku – teda ako je to s plačom po sexe alebo s plačom po orgazme?…. Hovoria ženy o túžbe mať mokrý orgazmus alebo sa uspokojujú len s málom? Je vaginálny maping módny výstrelok alebo alternatívna terapia pre vylepšenie kvality sexuálneho života?

Mimoriadne obohacujúci rozhovor, ktorý môže podporiť mnohé ženy pri riešení ich utajených problémov. Potešíme sa, ak ho budete šíriť ďalej, ak by ste mali otázky, rady ich použijeme pri ďalšom rozhovore alebo vás s našou respondentkou rady prepojíme.

Ak vás téma zaujala natoľko, že by ste sa rady zúčastnili jeho pokračovania, napíšte nám, dáme vám vedieť medzi prvými.

Gabi Revická a Deniska Vidová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *