Astropsychologička Jana Kurej hovorí o cestách k celistvosti

Astropsychologička Jana Kurej terapeuticky sprevádza ľudí aj prostredníctvom ich osobného horoskopu. Rozbaľuje postupne vrstvu po vrstve, aby viac porozumeli sami sebe. Na pozadí svojho výkladu využíva jungiánsku hlbinnú psychológiu, systemickú perspektívu, rodinné konštelácie a ďalšie terapeutické techniky.

rozhovor s Jankou Kurej nahrala Gabi Revická

Rozhovor sa dotkne aj tak bolestivej témy, akú predstavuje zrada. Zrada často predstavuje začiatok procesu osobnej transformácie. Zážitok zrady nás môže v našom živote  zmobilizovať s často prekvapivým výsledkom, tvrdí astropsychologička Jana Kurej v novom podcastovom rozhovore s Gabi Revickou. 

Existuje veľa možných ciest osobnej transformácie. Medzi nimi aj zrada ako iniciácia k vlastnej premene. V prvom štádiu nás zrazí k zemi. „Ani zradcovia to však nemajú jednoduché, často sú v zložitejšej pozícii než samotná obeť zrady,“ vysvetľuje astropsychologička Jana Kurej, ktorej astrológia prišla do života po skončení psychológie na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

Vo vzťahu, kde jeden zradí, obaja prechádzajú hlbokým prerodom vo vlastnom sebapoznávaní. „Zrada je možnosť, ako sa znova narodiť a povýšiť utrpenie na novú úroveň. Nie je to jednoduchý proces, ale je nevyhnutný,“ dodáva Jana Kurej, ktorá je pre mnohých svojich klientov dlhodobou sprievodkyňou. Motiváciou pre ľudí, ktorí ju vyhľadávajú, býva často ich náročná životná situácia alebo túžba hlbšie porozumieť sebe samému.

„Spoločne pracujeme na témach, ktorými žijú a ktoré ich v danom životnom období presahujú,“ opisuje astropsychologička, ktorá využíva astrodáta pre komplexnejšie uchopenie podstaty problému a kľúčových súvislostí v konkrétnom príbehu človeka.

Astrológia – niektorými milovaná, inými zavrhovaná

Astropsychológia si ju pritiahla v období, keď sa ocitla na životnej križovatke a hľadala odpovede na mnohé otázky. Hoci jej okolie tvrdilo, že je to nezmysel a prvé sedenie s astrológom jej vôbec nesadlo, neodradilo ju to. Rozhodla sa pre štúdium astrológie napriek zdanlivému rozporu s jej formálnym vzdelaním. Práve dôkladným štúdiom a aplikovaním poznatkov v terapeutickej praxi sa zrodilo jej súčasné zameranie – astropsychológia a astroterapia.

Jana Kurej dnes v rámci terapie pomáha ľuďom pri prehlbovaní vlastného sebapoznania s využitím poznatkov astrológie. Pre mnohých môže byť veľmi liečivé, ak sa zrazu dokážu pozrieť na svoje procesy inak a integrovať svoju osobnosť do väčšej harmónie a celistvosti. Síce väčšinová spoločnosť stále považuje astrológiu za kontroverznú vedu, ale je všeobecne známe, že už v minulosti boli astrológovia vážení a mimoriadne vzdelaní ľudia. 

Skúsenosti Jany Kurej ukazujú, že astropsychologická perspektíva priťahuje aj dnes mnohých úspešných a vzdelaných ľudí. To, čo ich všetkých spája, je túžba hlbšie porozumieť a pochopiť svoje osobné príbehy. A tiež, prečo sa im určité procesy dejú opakovane. 

Jana Kurej pracuje s každým človekom, ktorý sa chce o sebe dozvedieť viac a rezonuje s témami, ktorým sa venuje. Astroprofil, teda základná analýza vychádzajúca z dátumu narodenia, je iba vstupnou bránou, ktorá človeku pomáha prehĺbiť sebapoznanie mapujúc jeho vnútorný svet. 

Astropsychológia ako podpora v náročných  životných situáciách

Spôsob, akým Jana Kurej pracuje s astrológiou, je zaujímavý najmä v tom, že používa archetypálny jazyk bez zložitých výrazov. Klienti tak môžu jednoduchšie preniknúť k téme, ktorú práve vnútorne riešia. Jej výklad pochopia intuitívne, aj racionálne založení klienti.

„Aj v reálnom živote je každý z nás hrdinom svojho vlastného príbehu, ale často si toho nie sme vedomí a ani nevnímame spojencov, ktorí sú pri nás,“ hovorí. Sú nimi nielen ľudia v našom živote, ale aj naši predkovia, potomkovia a dokonca aj zvieratá. 

„Predstavte si, že čítate príbeh a ešte neviete, ako skončí. Veľmi držíte hrdinovi palce a priam za neho dýchate, keď ide do tuhého. Presne toto sa deje aj s naším životom. Neraz sa cítime osamelí, ako hrdinovia na stránkach knihy, a nevieme, že sa v nej píše práve náš príbeh. Vtedy potrebujeme vrátiť do hry všetkých svojich spojencov, ktorí tam sú a sú súčasťou našej vnútornej krajiny, len my ich z rôznych dôvodov nevidíme,” vysvetľuje astropsychologička, ktorá dokáže rozpoznať, čo už má daný človek v rámci svojho života za sebou a aká perspektíva leží pred ním. 

Keď je život v rovnováhe

Keďže Jana Kurej dlho nevedela nájsť platformu, ktorá by spojila jej vedomosti a skúsenosti, rozhodla sa vytvoriť svoju vlastnú funkčnú metódu. Napokon sa ukázalo, že funguje aj pre druhých. Hoci už pred takmer 16 rokmi vedela od svojej učiteľky, čo je napísané v jej „osude“, potrebovala si prejsť určitú cestu. Niečo v jej živote muselo dosadnúť, aby si dovolila žiť svoj vlastný príbeh. Dnes podporuje iných ľudí, ktorí sami hľadajú svoj príspevok do skladačky sveta. Výsledkom je, že z osobného pohľadu cítia, že sú na správnom mieste a ich život je v rovnováhe. 

Astropsychologička Jana Kurej nám v podcaste tiež prináša informácie o tom: 

  • Ako nás ovplyvnůjú  fázy mesiaca. 
  • Čo sú a ako fungujú planetárne tranzity.
  • Čo znamenajú lunárne uzly.
  • Ako môžu fázy mesiaca ovplyvniť fungovanie nášho tela 
  • Čomu nás učí spln a ako ovplyvňuje naše vzťahy
  • Čo o ženách vypovedá menštruácia počas splnu alebo počas novu.
  • Kedy je čas prepustenia  už prežitého a prečo je to niekedy ťažké.

Ak by ste sa chceli skontaktovať s Janou Kurej: jana.kurej@gmail.com alebo ju nájdete na Facebooku.

Pozývame vás, k audio-video verzii podcastu, ktorý moderovala Gabi Revická na:

YouTube https://youtu.be/rclVxWXBBec

a k audio verzii podcastu na 

Spotify https://open.spotify.com/episode/2lxsVQwvadv77g3OzT4Oc4

Soundcloud https://on.soundcloud.com/7PfPb

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *