Ako oživiť panvové dno – hlavne pri úniku moču a po hysterektómii

Na otázku, ako oživiť panvové dno odpovedá Michaela Schusterová, lektorka Školy panvového dna, v rozhovore s Gabi Revickou. Nie je to ich prvý rozhovor, ale v tomto poslednom vám prinášame aj ochutnávku o tom, čo sa môžete dozvedieť v kurze Oživenie panvového dna.

Mišku k objavovaniu veľmi dôležitej časti ženského tela, o ktorej predtým ani netušila, priviedli tzv. ženské problémy. Panvové dno ju privolalo do Školy panvového dna, kde dostala návod na nasmerovanie, ktoré ďalej rozvíjala. Práve to ju naviedlo na cestu k lektorovaniu o panvovom dne. Na Slovensku je to trochu viac tabuizovaná téma. Učenie videla ako cestu, vďaka ktorej môže pomôcť mnohým ženám.

 • Aká bola Miškina cesta k lektorovaniu v Škole panvového dna?
 • Čo nám prináša metóda 3×3?
 • Čo presne je panvové dno?
 • Ako začať komunikovať s dcérou o panvovom dne?
 • Kde sa nachádza sval Psoas alebo sval lásky?
 • Ktoré svaly sa využívajú pri posilňovaní panvového dna?
 • Ako oživiť panvové dno?
Michaela Schusterová a jej pomôcky v kurze ako oživiť panvové dno

Posilňujeme správne svoje panvové dno?

Panvové dno nie je naše bruško, zadoček, chrbtové svaly ani stehná. Preto ich posilňovanie nemá význam. Cviky pôjdu len po povrchu. Sú to skôr silové cviky, ktoré zapájajú len okolité svaly. Naopak, potrebujeme posilniť hlboké svaly podbruška.

Svaly panvového dna s nami budú ťažko, keď sme od nich odpojené. Doteraz  bol známy len mužský pohľad na panvové dno, ktorý bol skôr o posilňovaní okolitých svalov. Práve metóda 3×3 prináša ženský pohľad, ktorý je o hľadaní  jemnosti a nie sily, o schopnosti nacítiť sa a prepojiť sa so svojím vnútrom. V podstate je to jednoduché. Potrebujeme prepojiť podbruško s našou hlavou.

Maternica je jeden z najdôležitejších orgánov v ženskom tele.

Ako začať komunikovať o panvovom dne s našimi dcérami

Už s dievčatami vo veku asi 10 rokov potrebujeme komunikovať o ženskom poklade – o našom panvovom dne. Miška má na svojom kurze sukničku pre dievčatá, na ktorej je zobrazená maternica s vaječníkmi, vagínou a vajcovodmi.

Aj mladé dievčatá si vďaka takémuto zobrazeniu uvedomia, čo všetko sa nachádza v podbrušku. V našom ženskom poklade, o ktorý by sme sa mali starať, sa nachádza náš šiesty zmysel, ktorým je intuícia, zdroj ženskej múdrosti. Preto je také dôležité hovoriť o ňom už mladým slečnám, rovnako ako o cyklickosti v živote ženy.

Michaela Schusterová na tému ako oživiť panvové dno

Aký prínos má pre nás oživenie panvového dna

Hlboké svaly sú ako špongia, ktorá nasáva všetky naše emócie. Ovplyvňuje našu životnú silu, sexualitu, náš vzťah k sebe samej. Podľa toho, aké emócie si uložíme, tak s nami komunikuje naše panvové dno. Mali by sme sa naučiť počúvať aj našu yoni, čo je pomenovanie ženských genitálií v sanskrite, a nie len náš rozum. Keď fungujeme len cez racio, tak ideme proti sebe.

Únik moču, pokles maternice, zostup ženských orgánov, bolestivá menštruácia, bolesť pri sexe a aj hemoroidy, to všetko má súvislosť s oslabeným svalovým tonusom. Miškin kurz Oživenie panvového dna je vhodný na predchádzanie týchto a podobných ženských problémov. 

 • Ako fungujú hlboké svaly panvového dna?
 • Prečo je pre nás dôležitý sval lásky?
 • Čo je najväčší problém dnešnej doby pre naše panvové dno?
 • Môže žena po HYSTEREKTÓMII uzdraviť svoje panvové dno?
 • Kedy sa odporúča pracovať v tehotenstve s panvovým dnom?
 • Prečo by sme mali počúvať svoje podbruško?
 • Čo nemá rado panvové dno?

Prvý rozhovor s Miškou Schusterovou bol na tému Oslabené panvové dno.

Celý rozhovor Michaely Schusterovej a Gabi Revickej si môžete vypočuť na: 

Youtube https://youtu.be/asgdLlg9J7Q

Spotify https://open.spotify.com/episode/4WuEHebTFaisNWFwspWyqL?si=inJvn8d4Rs2qa_knPDLqOg

Soundcloud https://on.soundcloud.com/oVXuJ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *