Galina Šeremetevová – ženská energia

Ruská spisovateľka a psychologička Galina Šeremetevová v rozhovore s Gabi Revickou hovorí o tom, čo sa nám v živote deje, keď ženská a mužská energia nášho tela nie sú v súlade. Gabi cituje niektoré pasáže z Galininej knihy Jsem žena vo vlastnej knihe Juliet a tá druhá. Jej dávne prianie urobiť s Galinou Šeremetevovou rozhovor sa splnilo a s radosťou vás k nemu pozývame. 

Som žena

Ženy počas života zastávajú viacero úloh a každá z nich si vyžaduje inú energiu. V minulosti bola ženská energia asi najviac zrejmá v úlohe matky a ženy
v domácnosti. Dnes je všetko často inak. Ženy sa v súčasnosti objavujú v pôvodne mužských rolách čoraz častejšie. Prinášajú tak do svojho prostredia úplne iný druh energie než ten, ktorý je im vlastný a prospieva ich zdraviu. 

Zvyky sa menia, stereotypy sa búrajú a ženská energia vstupuje do rôznych povolaní. Je to „dôsledok zmeny éry“, ako hovorí naša hosťka v rozhovore na tému ženskej energie.

Kedy vlastne začína žena samu seba vnímať ako ženu? Je to, samozrejme, individuálne. Podľa Galiny Šeremetevovej nastáva prebúdzanie duše okolo tridsiateho roku života, keď už duša chce realizovať to, čo si pred narodením predsavzala. Ak sa tak nestane, môže to viesť k hormonálnej nerovnováhe a s ňou spojenými pocitmi smútku, prípadne k chorobe. Na to, aby sme predišli energetickej nerovnováhe, potrebujeme najprv pochopiť fungovanie nášho energetického tela.

Galina Šeremetevová

Galina Šeremetevová je známa ruská liečiteľka a psychologička, skúsená psychogenetička, regresná terapeutka a zakladateľka Školy duševného rozvoja. Galina je takisto úspešnou spisovateľkou a okrem spomínanej knižky Jsem žena, napísala aj  Jsem žena 2, Aby dítě bylo šťastné, ktoré vyšli v českom jazyku vo vydavateľstve Zvonící cedry.

Energetické telo, jin a jang

Naše energetické telo obaľuje fyzické telo. Vďaka vonkajšej vrstve energetického tela, ktorého úlohou je starostlivá ochrana nášho vnútra, môžeme fungovať vo vonkajšom svete. Galina Šeremetevová prirovnáva energetické telo k vajíčku, pričom každá jeho vrstva zastáva dôležitú funkciu. 

Východná kultúra označuje dva základné druhy energií slovami jin a jang. Ich pomer a vzájomné dopĺňanie vytvára rovnováhu ženského a mužského elementu.

Ženy vo svojom vnútri skrývajú energiu jangovú, čiže tvorivú. Avšak ženská vnútorná jangová energia sa veľmi líši od vonkajšej mužskej jangovej energie.

Mužská vonkajšia energia je jangová, čiže kladná. Je to hrubá, fyzická energia. Umožňuje mužovi postaviť dom alebo zatĺcť klinec. Mužskú vnútornú energiu označujeme ako jinovú – potenciálnu. 

Žena má zvonka energiu jinovú – potenciálnu. Označujeme ju ako energiu mínusovú. Neprejavuje sa v hmotnom svete. Je to energia emócií. Práve vďaka nej majú ženy vrodenú intuíciu

Energetické telo muža a ženy v rozhovore s Galinou Šeretemevovou pre E-ženy

Keď sa naša ženská energia dostane do nerovnováhy

Nesúlad medzi ženskou a mužskou energiou – vychýlenie sa zo žiadanej energetickej rovnováhy, má na naše zdravie veľmi neblahý vplyv. Napríklad, ak sa žena nadmerne snaží o sebarealizáciu najmä v mužskom prostredí, vyčerpáva svoju vnútornú jangovú energiu. Energetická nerovnováha spôsobuje, že jej vnútorná energia vyteká, obrazne povedané, ako žĺtok z rozbitého vajíčka… 

Vychýlenie jing a jang u ženy a muža v rozhovore s Galinou Šeretemevovou pre E-ženy

Muži v energetickej nerovnováhe, ktorí prichádzajú o vnútorný obsah energetického tela, sa stávajú zženštilými, citlivými, bez schopnosti dokončiť začaté. Dôvodom môže byť napríklad prehnaný vplyv matky na syna.

Keďže sa protiklady priťahujú, môže sa stať, že silná žena si pritiahne slabého muža,
s ktorým vo vzťahu nenachádza naplnenie. 

Vnútro energetického tela nesie v sebe okrem iného aj informáciu a skúsenosti z minulých životov. Od neho závisí sila energetického poľa, ako aj energetická sila potomka dvojice.

Tieto, ale aj iné súvislosti v energetickom tele významne vplývajú na pripravenosť žien na materstvo. Ale o tom viac priamo v rozhovore s Galinou Šeremetevovou. 

Galinu Šeremetevovú sme mali možnosť spoznať vďaka Viktórii Kravtsovej, ktorá nám sprostredkovala rozhovor. Veľká vďaka za skvelé tlmočenie patrí Kristíne Novákovej. Gabi Revická vo svojich podporných skupinách a na individuálnych konzultáciách otvára témy o ženskej energie neustále. Ak vás podobné zdieľania a rozhovory vábia, neváhajte ju kontaktovať. Výborným odrazovým mostíkom
k pochopeniu vplyvu energetickej nerovnováhy je spomínaná kniha Jsem žena.

Na jej oficiálnej stránke sheremeteva.ru nájdete, okrem iného, aj ukážku z jej maliarskej tvorby. 

Obrazy s terapeutickým účinkom. Zdroj: sheremeteva.ru

Obrazy s terapeutickým účinkom z rozhovoru s Galinou Śeretemevovou pre E-ženy

V rámci tréningu pre Virtuálne asistentky spracovala Katarína Jakubko.

Jazykové korektúry a kompletný edit: Kristína Nováková

Celú verziu rozhovoru si môžete vypočuť na: 

Spotify https://spoti.fi/458sSwf

Youtube https://youtu.be/9MOucgO5_nI

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *