Rozhovor o talentoch s Katarínou Medvecovou Plichtovou

Gabi Revická v rozhovore s s Katarínou Medvecovou Plichtovou, hovoria spolu o talentoch. Katka veľmi skromne potvrdila, po úpenlivých štúdiách na rôznych kurzoch svetovej úrovne, že si môže hovoriť expertka na talenty. Pracuje s nástrojmi, ktoré podporujú pochopenie a používanie talentov a silných stránok v praxi. Pre E-ženy je to mimoriadne zaujímavá téma, pretože sa talentom venujú dlhé roky. Dokonca kedysi organizovali konferenciu Ako prosperovať vďaka talentom, na ktorú si prizvali zahraničnú hosťku Sandru Epstein, autorku vibračných esencií z Araretami. Súvisí to s dávnym príbehom, kedy slovenská zástupkyňa Araretami, Veronika Šablová, navrhla Gabi užívať esenciu s identickým názvom Prosperuj vďaka svojím talentom. „Pri ich užívaní som si uvedomila, aké kľúčové sú talenty v našich životoch. Ďalej sa mi talenty spájali s kurzami, ktoré robila Slávka Halčáková, vnímala som po ich absolvovaní veľký posun a odvtedy som som presvedčená, že je spájanie s talentami pre nás veľmi užitočné.“

Keď sa Katka Medvecová Plichtová pridala do komunity E-žien, mnohé z nich si spravili hodnotenie / dotazník talentov a silných stránok od spoločnosti Gallup – CliftonStrengths®. Niektoré ich uvádzajú na svojej webvizitke.

Katka nám na stretnutiach, kde sme ju neraz mali ako hosťujúcu lektorku pre naše podporné skupiny (5x 5, 6 x 6, 7 x 7), objasnila, ako výrazne môžu byť talenty a ich prehľad nápomocné v rámci našich rozhodnutí a konaní, čo znamená, ak niektorý talent / silnú stránku používame nevedome neinteligentne, ako talenty využívať strategicky v tímoch, atď.

Ako pracovať s talentami a silnými stránkami, ako to majú napríklad ľudia s empatickým talentom, ako si pomôcť, aby sme si samé sebe nestáli v ceste. Ktorý z nástrojov kedy použijeme? Akú máme situáciu, čo by nám teraz z množiny našich talentov pomohlo? Ktoré naše talenty sú dominantné? Ako pracovať s talentami, keď máme partnera s rovnakými silnými stránkami?

Pozývame vás na veľmi inšpiratívny rozhovor s Katkou Medvecovou PlichtovouGabi Revickou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *