Rozhovor so Sandra Epstein – esencie z radu Tantrické Bohyne

Sandra Epstein je autorka vibračných esencií Araretama. Vyrába ich z rastlín, ktoré rastú v Atlantickom dažďovom pralese. Žije neďaleko neho spolu s komunitou, ktorú vytvorili pred vyše 40timi rokmi a funguje dodnes. Araretamu na Slovensku zastupuje Veronika Šablová, ktorá rozhovor a odpovede na otázky od Gabi Revickej aj prekladá. 

Z podkastu sa dozviete: 

  • Ako to celé začalo, keď sa Sandra Epstein dostala k informáciám o tantre?
  • Aký je rozdiel medzi šamanom a šamanským liečiteľom?
  • Čo predstavuje u ženy každý jeden orgazmus? 
  • Ako pochopiť desať tvári ženskej energie? 

V rozhovore zaznievajú vzácne odpovede a múdrosti ako:

– Tantra je učenie, ktoré sa odovzdávalo zo ženy na ženu. 

– Sex a sexuálne polohy sú len konárikom komplexného učenia o tantre.

– Tantra znamená ako keby línie, ktoré vytvárajú našu existenciu života. Je to ako posvätný šál alebo obrus. Preto sa symbolicky stále používajú šatky – ľudia si vyšívali do šálov svoje príbehy – je to symbolika, ktorá súvisí s tantrou.

– Tantra je akoby našim sobášom so samým sebou – medzi našou mužskou a ženskou stránkou, medzi paradoxnými časťami našej existencie – nie medzi tými, ktoré sú rovnaké, ale rozdielne. 

– Špeciálne pre tantru sú dôležité dva živly: oheň a voda, tie nie sú komplementárne. 

– Keď máš veľa vody, zabiješ oheň. Keď je veľa ohňa, vyparí sa voda. To je veľmi viditeľné cez náš spôsob, ako sa prejavujeme v živote. Ak máme veľa ohňa, naše emocionálne telo je vypálené. 

-Ľudí najviac priťahuje sexuálna stránka, lebo sex priťahuje pozornosť. Oveľa viac sa ľudia zaujímajú o sex ako sebarozvoj. ,,Keď môžeš priniesť sebarozvoj do sexu, je to lepšie,” smeje sa Sandra. 

Sandra Epstein - ezeny

Sandre Epstein prichádzali informácie o tantre z rôznych strán. Nie z kníh alebo prefotených prepisov, kedysi neboli dostupné žiadne podobné zdroje (pozn. autora), ale štúdiom geometrie ľudského správania a pochopením multidimenzionálnej ženskej energie, ktorá je aj vo vnútri každého muža. ,,Ctím si erotický tanec nášho vnútorného prepojenia.” Sandra nehovorí, že nemáte mať s nikým sex, ale o tom, že netreba zabúdať na to, čo je skutočným zdrojom tejto energie. 

– Žena môže mať aj desať orgazmov, ale orgazmus by mal byť vedený ženskou energiou. Mužská energia dáva základ pre to, aby ženská energia mohla prúdiť. Pri každom jednom orgazme sa otvára ďalšia a ďalšia čakra. Prvé tri orgazmy sú na vyčistenie, je to ako očista (pračka). Až po štvrtom orgazme začínate prekračovať určité hranice, keď ste vyliezli z pavučej siete, pretože sme zväčša chytení v pavučej sieti a hráme v nej hru, že sme pavúk alebo hmyz a točíme sa v nej nekonečne. Pri štvrtom orgazme začíname byť otvorené a žena sa stáva kanálom na stiahnutie múdrosti a odovzdanie sa mužskej energii. Je reč o ženskej a mužskej energii, nie o žene a mužovi, ale o špirálovitej tantrickej dimenzii. 

– Na to, aby sme vedeli otvoriť vedomý aspekt našej sexuality, potrebujeme na sebe pracovať. Neprichádza to zadarmo, potrebujeme prekonať našu biologickú podstatu. 

Sandra Epstein- ezeny

Sada Tantrických Bohýň od Sandry Epstein prináša 10 tvárí, dverí a príležitostí k ženskej energetike, ktoré môžeme vďaka jej esenciám otvoriť. Prvé dve esencie z radu esencií Tantrické Bohyne sú akoby symbolmi kozmickej matky: pramatky a matky. Sandra Epstein ho porovnáva so stretnutím s niekým, koho sme dlho nepoznali. Esencie z tejto rady sú nadizajnované tak, že nimi stačí prechádzať, užívať ich a prijímať informácie, ktoré prinášajú.

Gabi Revická vás pozýva do nových skupín – na stretnutie s esenciami z rady Tantrické Bohyne od Sandry Epstein. Sama si prechádza niekoľko mesačnou mandalou, ktorú si zopakovala po vyše desiatich rokoch a zážitok z tejto sady esencií bude aj pre ňu novým poznaním. Ak máte záujem sa pripojiť, píšte na gabi@e-zeny.sk

Rozhovor si môžete vypočuť s obrazom aj ako podcast.

YouTube: https://youtu.be/Ccp-mAmxkHs

Spotify: https://open.spotify.com/episode/sandra-epstein-gai-revicka-a-esencie-tantricke-bohyne

SoundCloud: https://soundcloud.com/sandra-epstein-gabi-revicka-a-esencie-tantricke-bohyne

Spracovanie – text: E-ženy

Zvuk a strih: Viki Revická

Technická podpora: Zsanett Berec

Linky:

www.ezeny.sk

revicka.sk

araretama.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *