Spolupráca s virtuálnou asistentkou z pohľadu Katky Plichtovej

Katarína Medvecová Plichtová je známa ako koučka svetovej organizácie Gallup na rozvoj talentov a silných stránok. V rozhovore s Gabi Revickou sa rozprávali o tom, ako vyzerá spolupráca s virtuálnymi asistentkami, ako zúročiť ich talenty a silné stránky, ako a prečo delegovať.

Gabi v úvode rozhovoru spomína na moment, kedy sa prvýkrát stretla s Gallupovým testom. „Vďaka Gallupovmu testu a Katke som pochopila svoje silné stránky a naopak talenty, ktoré mám na zanedbateľnom mieste. Rada spomínam na to, ako som sa dozvedela, že medzi mojich prvých päť talentov vôbec nepatrí organizačný talent a to je jedna z vecí, ktoré tým pádom viem, že mám delegovať – s radosťou a s láskou. Uvedomila som si, ktoré talenty sú tie, o ktoré sa môžem oprieť.“ Ak s niekým spolupracujeme, je dôležité vedieť, v čom človeka podporiť a v čom nie. 

O spolupráci medzi podnikateľom a virtuálnou asistentkou

Niekto má rád excel, niekto rád píše rešerše, iný rád vybavuje povolenia na úradoch – každá virtuálka má iné silné stránky, talenty, zručnosti. Veľkou výhodou početného tímu virtuálnych asistentiek je, že sa v ňom môžu delegovať zadania podľa talentov a každá virtuálna asistentka má svoj záskok. Katka sa k spolupráci so svojimi virtuálnymi asistentkami dostala cez  E-ženy a prostredníctvom kurzov, ktoré u nej niektoré virtuálne asistentky absolvovali. „Podľa toho, ako vidím ich talenty a čo im ide veľmi dobre, rozmýšľam nad tým, kde sa budú cítiť dobre,“ hovorí Katka Plichtová. Spolupráca s jednou virtuálnou asistentkou môže mať svoje nevýhody a riziká. Gabi spomína na nemilý príbeh: „Pre mňa bolo najväčším úskalím, keď jedna asistentka robila pre mňa všetko, pretože keď odišla, bola to pre mňa veľká dráma. Tá pestrosť, ktorú pre mňa predstavovala, bola dosť ťažko zastupiteľná. Už si dávam na to pozor.“

Podnikanie a delegovanie

Podnikatelia nie vždy využívajú delegovanie v dostatočnej miere, čo môže mať nedobrý vplyv na ich podnikanie. Vtedy môže rozvoj alebo obchod firmy stagnovať. Je zničujúce, keď chce podnikateľ obsiahnuť všetko. Trpí tým nie len on a podnikanie samotné, ale aj celá jeho rodina.  

Neobmedzený potenciál virtuálnej asistentky alebo virtuálneho asistenta…

Ak virtuálna asistentka ovláda cudzí jazyk, jej príležitosti a potenciál sú takmer neobmedzené. V zahraničí je profesia virtuálna asistentka alebo virtuálny asistent veľmi známa a majú množstvo špecializácií. Výhodou virtuálnej asistencie je možnosť výberu zamerania na konkrétnu oblasť a spolupráca virtuálnej asistentky alebo asistenta s viacerými klientmi. Samozrejme, môžu rozvíjať svoje podnikanie a zručnosti v rôznych smeroch, no je dôležité vybrať si 3-5 oblastí, v ktorých sa budú rozvíjať – nie je dôležité, aby VA robili alebo vedeli všetko. Je príjemné mať zameranie na takú špecializáciu, ktorá ich baví.

Máte otázky o tom, ako vyzerá spolupráca s virtuálnou asistentkou? Napíšte nám. 

Celý rozhovor si môžete vypočuť a vidieť na našom webe alebo na Youtube, alebo si ho vypočuť ako podcast na: 

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=tpx28x08WAU

Spotify: https://rss.com/podcasts/ezeny/662032/

Soundcloud: https://soundcloud.com/user-706857815/ako-spolupracovat-s-virtualnou-asistentkou-rozhovor-s-katarinou-plichtovou

Spracovala: Miroslava Štrbová v rámci tréningu pre Profi VA 

weby: 

www.virtualneasistentky.eu

www.ezeny.sk

www.katkamedvecova.sk

www.revicka.sk

wp-skola.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *