Ako sa zbaviť závislosti alebo lipnutie z pohľadu Araretamy

Ako sa zbaviť závislosti a čo je lipnutie – pohľad Araretamy

Veronika Šablová im dala názov glorifikácia. ,,Keď zbožšťujeme určité veci v našom živote, ako napríklad deti, vzťahy, peniaze, sex…, máme väčšiu tendenciu one v živote prísť.” 

Čo je Araretama a ako nám môže pomôcť zbaviť sa závislosti?

Veronika pracuje ako konzultantka terapeuticko-vzdelávacieho systému Araretama, ktorá pomáha ľuďom efektívne meniť a odstraňovať staré vzorce správania s esenciami z Atlantického dažďového pralesa. Esencie majú vplyv na naše emočné telo. Táto alternatívna metóda pracuje prenosom energie a vibrácie z rastlín, ktorá pomáha zbaviť sa závislosti. Tvorkyňou esencií a vzdelávacieho systému Araretama je Sandra Epstein z Brazílie.

Ako pracovať s emóciami a preprogramovať emočné rovnice? Aké typy závislosti dokážu riešiť esencie? 

Mnohé naše bloky vznikajú v dôsledku negatívneho emocionálneho zážitku. Esencie dokážu zmeniť vzorce správanie, ktoré postupom času skryštalizovali a spôsobujú v živote nepružnosť. Sú to naše presvedčenia, ktoré sme prevzali od rodiny či spoločnosti, ale pre náš život sú už v súčasnosti obmedzujúce. Náš mozog má zapísané emocionálne programy hlavne z ranného detstva. Podstatná časť vzorcov správania sa vytvára do 6-7 roku nášho života, ale gro tých všetkých emocionálnych blokov je často z pôrodu. Nespracované emócie zostávajú v podvedomí a postupne to môže prerásť aj do fyzických a psychických ochorení.

Ako riešiť závislosť na nikotín, lieky, opiáty, alkohol, cigarety,…?

Je to emočný stav, keď človek sa odtrhne od reality a utečie do  svojho sveta. Mnohí z nás vo svojom živote zažívame pocit strachu, prázdnoty. Podvedomie diktuje naše nechcené prežívanie a správanie a my potrebujeme určitý únik z reality.  Ako teda preprogramovať emočné rovnice?

Čo je vzťahová závislosť, lipnutie na človeku?

Aj vzťah dokáže byť rovnako návykový ako drogy, alkohol… Láska je pre človeka dôležitá, ale problém je, keď sa to mení na nezdravé citové väzby.  V našej hlave sa nachádza časť mozgu, ktorej hovoríme hlboký limbický systém a ktorý je zodpovedný hlavne za naše emočné stavy, výkyvy nálad a riziko vzniku závislosti. Mnohí zostávajú v nefunkčných vzťahoch, lebo vytvorili fyzickú závislosť k danému človeku alebo majú strach zo samoty.

V rozhovore sa Gabi Revická pýta aj na prípady chorobnej závislosti rodičov od ich dospelých detí a naopak.

Niektorí ľudia sa s odchodom svojich detí vyrovnávajú ťažšie. Syndróm prázdneho hniezda nastáva hlavne preto, že rodičia svoj život a existenciu zamerajú len na starostlivosť o deti a nemyslia na seba.

Oidipov syndróm, tiež známy ako Oidipovský komplex hovorí o tom, že dieťa cíti túžbu po svojom rodičovi opačného pohlavia a je naviazaný na ňom aj v dospelom veku. Takýto človek nemá vlastnú osobnosť a je závislý od mienky najbližšej osoby.

Dokážeme byť úplne nezávislí? Sme schopní včas rozpoznať, že na niečom lipneme? Ako získať schopnosť byť vidomejší a vedomejší a vedome vystúpiť zo závislosti? Čo je to božstvo v nás? To všetko sa dozviete v našom rozhovore.

Autorka systému Sandra Epstein z Brazílie má na Slovensku v máji workshop a privítame ju i na našom evente 31.5. v Limbachu.

Celý rozhovor Gabi Revickej s jej hosťkou Veronikou Šablovou si môžete vypočuť na našom Youtube a na Soundcloude.

V rámci tréningu pre Profi VA spracovala: Tímea Pšenáková

Linky:

www.ezeny.sk

www.araretama.sk

baranet.sk/sluzby/tvorba-videi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *