Ako môžem nájsť svoje poslanie? Rozhovor s Gabrielou Revickou

Ako nájsť svoje poslanie? Kladiete si túto otázku? Pozývame vás vypočuť si rozhovor Jany Ondrovičovej s Gabi Revickou, ktorá sa venuje talentom a ich prepájaniu so sebarealizáciou. Baví ju, čo robí a aj ju to živí, aj keď vníma priestor na neustále vylepšovanie a rada zdieľa svoje životné skúsenosti. Zdôrazňuje dôležitosť sebalásky, sebaúcty a sebavedomia ako kľúčové aspekty na ceste za nezávislosťou, na ktorej sprevádza ženy. Dozviete sa odpovede, ktoré vám môžu pomôcť sledovať, či idete správnym smerom, ale aj o nástrojoch, ktoré vám môžu pomôcť objaviť vaše talenty.

Ako nájsť svoje poslanie? - ezeny

Čím to je, že sa ľudia stále častejšie otvárajú otázke Ako nájsť svoje poslanie? 

Jedným z dôvodov môže byť, že sa otvorilo kolektívne vedomie. Ľudia sa viac zamýšľajú nad tým, čo chce ich duša. Pre niekoho môže byť samozrejmé, že sa zamýšľa nad svojím poslaním, ale môže to byť aj tým, že ľudia na túto tému narážajú z rôznych strán.

Gabriela Revická v člne – ezeny
Gabriela Revická

Aké nástroje môžeme použiť, ak chceme nájsť svoje silné stránky a talenty?

Gabi Revická rada spolupracuje s luďmi, ktorých táto téma zaujíma, rada im pomáha vyzdvihovať ich silné stránky a talenty. Talenty boli vždy súčasťou tém E-žien. V rozhovore sa zmieňuje o esencii, ktorú kedysi spoznala vďaka lektorke systému Araretama – Veronike Šablovej. Opísala ju ako vibračnú esenciu, ktorá rieši, ako prosperovať vďaka svojmu talentu. Krátko po jej užívaní Gabi zorganizovala konferenciu s podobným názvom – Prosperujte vďaka svojmu talentu, na ktorej bola jednou z hostiek samotná Sandra Epstein. (Na vilovo.sk nájdete viac rozhovorov s touto brazílskou dámou, zakladateľkou Araretamy). 

Jana Ondrovičová

,,Prichádza čas, kedy môžem využiť svoje talenty a prosperovať z nich aj finančne,” dodáva Gabi.

Ďalším výborným nástrojom na zistenie silných stránok je Gallupov test, ktorý priniesla medzi E-ženy Katka Plichtová Medvecová. Pomáha zistiť naše silné a slabé stránky a naše najhodnotnejšie talenty. Podľa Gallupovho testu je 34 talentov a s tými, ktoré sa nachádzajú v prvej polovici, má zmysel pracovať. Tieto talenty nás podporujú v tom, aby nám niektoré činnosti išli s oveľa väčšou ľahkosťou. Talenty, ktoré sa nachádzajú v druhej polovici testu, sa odporúča prenechať niekomu inému. Najlepšie, keď je v našom tíme niekto, kto má medzi silnými stránkami zastúpené tie, ktoré nám chýbajú. 

Ako nájsť svoje poslanie tvorca svojho života – ezeny

Na čo sa zamerať, ak chceme nájsť svoje poslanie?

Gabi hovorí, že pre ňu je najlepšie, keď sa zameria na reakciu svojho tela. Ak sú naše činy v rozpore s hľadaním poslania, môžeme pociťovať dokonca bolesť. V tomto smere bol pre ňu veľmi nápomocný Human Design, ku ktorému ju priviedla dcéra Niki.

Vďaka individuálnemu rozboru pochopila, že je typ, ktorý potrebuje počkať na príležitosti, ktoré prichádzajú, precítiť ich v tele a až potom na ne reagovať. Osobnostný rozvoj je výbornou cestou, ako spoznať sám seba.

Poslanie a negatívne životné skúsenosti – napríklad zotrvávanie v zamestnaní, v ktorom trpíme.

„Nie sme tu preto, aby sme sa rozhodli, ale sme tu preto, aby sme pochopili príčiny našich rozhodnutí“. Ide o citát z Matrixu, ktorý použila Gabi vo svojej knižke Juliet a tá druhá.

Vnímam túto myšlienku, že ak sme sa už rozhodli, že niečo ukončíme, nemá zmysel v tom zotrvávať príliš dlho. Životné skúsenosti naberajú nový rozmer, ak si toto rozhodnutie spojíme s radosťou, že nastáva nová fáza života.

Poslanie, vzdelávanie, zdieľanie

Gabi sa považuje za eklektika. Keď ju niečo zaujme, chvíľu pozoruje, či to môže vniesť do svojej práce a zbytok pustí. Zdieľanie životných zistení je neoddeliteľnou súčasťou jej pracovného aj súkromného života, z čoho počas pandémie aj uzrelo svetlo sveta Zdieľacie divadlo. Pri práci, ktorú považuje za svoje poslanie, sa zameriava na tri kľúčové aspekty – sebaláska, sebaúcta a sebavedomie a vďaka E-ženám je hlavnou prioritou sebarealizácia.

Práve tento posledný aspekt opisuje Gabi ako hmotu, s ktorou sa ženy potrebujú spájať, keď nájdu úctu a lásku voči sebe samým. Sebarealizácia vychádza z aspektu nášho vnútorného muža, čo znamená aj, vedieť sa uživiť a realizovať svoje sny, svoje projekty… Dôležité je, prepojenie mužskej sily so ženskou, kedy vzniká rovnováha medzi oboma našimi kľúčovými aspektami.

Čomu sa venovať a ako byť sama so sebou spokojná sú oblasti, pre ktoré sa vie  nadchnúť. Následne sa tieto témy dajú prepájať s témou intimity prostredníctvom posvätnej sexuality a tantry, ktorej sa spolu s etikoterapiou, araretamou a geomantiou Gabi venuje, učí a pozoruje, ako krásne tieto smery môžu splývať. 

Ako nájsť svoje poslanie, čo viem, čo chcem mentoring – ezeny

Sny a podnikanie

Gabi spomína, ako sa jej prisnilo o podnikateľskom nápade, ktorým bola jej cestovná kancelária. Síce nevedela, do čoho ide a ani nemala žiadne skúsenosti s cestovným ruchom, taktiež nevedela, aké je zložité založenie cestovky. Nič z tohto ju však neodradilo na ceste za svojim snom a nasledovala ho, hoci dnes vie, že nešlo ani tak o cestovku, ale o jej cestu a o skúsenosti a bytosti, ktoré na nej stretla.

,,Mne sa môj biznis plán prisnil, aj zhmotnil a aj vyše 20 rokov som ho nasledovala,” spomína Gabi na svoj sen, ktorý sa jej prisnil po cvičení podobnému mentoringu Čo viem, čo chcem. Práve preto ho s takou radosťou ponúka, jej totiž prinieslo životnú zmenu. 

Ak sa chcete dozvedieť detaily tohto zaujímavého príbehu a čo si Gabi myslí o tom, že každý z nás sem prišiel kvôli svojej ceste či poslaniu, pozývame vás vypočuť si celý rozhovor na tomto YouTube kanáli.

YouTube: https://youtu.be/P16TBy3nMfo

SoundCloud: https://on.soundcloud.com/58BAE

V rámci tréningu pre profi VA spracovala Jana Ondrovičová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *